Chcesz zwrócić butelki? Zrób to w jednej z sieci handlowych

Chcesz zwrócić butelki? Zrób to w jednej z sieci handlowych

Możliwość, którą mamy już od dekad w małych sklepach, mamy również w jednej z największych sieci handlowych w Polsce. Mowa o akcji oddawania butelek zwrotnych, która to czynność jest ściśle powiązana z polityką środowiskową wielu firm. Po m.in. sieci sklepów Carrefour czy Stokrotka – również w Biedronce będziemy mogli dać szklanej butelce “drugie życie”.

Kilka dni temu sieć sklepów Biedronka poinformowała, że wprowadza nowy system kaucyjny. Od teraz będzie można oddać szklane naczynia po 5 piwach butelkowych znanych marek. Klienci tej sieci mogą zwracać puste butelki w 3150 placówkach w całej Polsce. To kolejny krok mający przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Rozwiązanie ma na celu upowszechnienie butelek zwrotnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wygody dla klientów.

Jakie butelki można oddawać ?

W Polsce Biedronka posiada 3150 placówek, gdzie oddać będziemy mogli butelki 0.5 litrowe po 5 znanych markach piw, a wśród nich :

  • Żywiec Jasne Pełne,
  • Warka Classic,
  • Harnaś Jasne Pełne,
  • Namysłow Pils,
  • Kasztelan Niepasteryzowane.

Co bardzo istotne, klient aby odzyskać kaucję (50 gr. za butelkę) nie będzie nawet musiał mieć ze sobą dowodu zakupu w postaci rachunku z sieci Biedronka. Kaucję będzie można odzyskać na dwa sposoby:

  • Bez paragonu – wtedy kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka (do wykorzystania w ciągu 100 dni).
  • Z paragonem z sieci Biedronka za oddawane butelki – wtedy kaucja będzie wypłacona gotówką.

Potencjał tej zmiany jest ogromny, warto zwrócić uwagę na fakt, że w 2021 Biedronka sprzedała łącznie aż 71,5 miliona butelek trzech najpopularniejszych piw w ofercie sieci.
Tak o niej wypowiada się Marta Walkiewicz – odpowiedzialna za ofertę piw w sieci :

“Biedronka prowadzi szereg działań prośrodowiskowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na szerokie udostępnienie i przyjmowanie zwrotnych butelek po piwach dla wybranych produktów. Do zwrotu nie potrzeba nawet dowodu zakupu, w związku z tym liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania. Dzięki skali naszej firmy wprowadzamy jeden z najwygodniejszych w Polsce systemów zwrotu butelek zwrotnych 500 ml.”

To kolejne ciekawe rozwiązania związane z dbałością o środowisko. Nie tak dawno sieć sklepów Żabka wprowadziła tzw. Ekomaty, dzięki którym możemy zwrócić plastikowe i blaszane pojemniki.

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Źródła:

media.biedronka.pl

bankier.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *