Firma Empol zajmie się wywozem śmieci w Nowym Sączu ?

Firma Empol zajmie się wywozem śmieci w Nowym Sączu ?

W ostatnim przetargu dot. wywozu odpadów w Nowym Sączu, firma Nova złożyła nieco wyższą ofertę (1,2 tys. złotych) niż konkurencyjna firma. Tymczasem jedynym kryterium wyboru oferty jest cena. Miejska spółka może też przegrać przetargi w kilku sąsiednich gminach.

Kto zajmie się wywozem śmieci w mieście ?

Wywozem śmieci ma się zająć firma Empol z Tylmanowej, która już teraz prężnie działa m.in. w Gorlicach, Wadowicach czy Nowym Targu. Empol przed laty już odbierał odpady w Nowym Sączu, jako członek konsorcjum firm wraz z Sita (Suez) i … Nova. Teraz ubiega się samodzielnie o wycenione przez Miasto na maksymalnie 18 mln zł zlecenie na odbiór śmieci w przyszłym roku. Zaproponował 17 977 876 zł brutto.

Drugą ofertę, na 17 999 064 zł brutto złożyło konsorcjum z komunalną spółką Nova na czele i spółkami Euro-Eko z Mielca oraz Kompostech z Nowego Sącza jako partnerami. Nova odbiera obecnie odpady od mieszkańców Nowego Sącza (do końca 2021), bowiem jako jedyna wzięła udział w ubiegłorocznym przetargu. W pierwszym, unieważnionym z powodu zbyt wysokiej ceny jak na możliwości Miasta proponowała ponad 24 mln zł. W drugim postępowaniu zaoferowała już dokładnie tyle, ile miasto chciało wydać na ten cel – 17 999 794 zł brutto.

Niewątpliwie z takiego rozwiązania nie jest zadowolona miejska spółka, a tym samym Rada Miasta Nowego Sącza.

źródło: Radio Kraków

źródło foto: www.pukempol.pl

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.