Firma z regionu zatrudniała nielegalnie setki cudzoziemców

Firma z regionu zatrudniała nielegalnie setki cudzoziemców

Firma w Nowym Sączu zatrudniała nielegalnie setki cudzoziemców

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że firma z powiatu nowosądeckiego zatrudniała nielegalnie 287 cudzoziemców. Zatrudnieni byli tam obywatele Ukrainy, a także Mołdawii i Białorusi.

Jak poinformowała Justyna Drożdż z KOSG, pogranicznicy zakończyli kontrolę w tej firmie. Objęto nią dokumentację pracowniczą 509 cudzoziemców zza wschodniej granicy, którzy wykonywali pracę w sądeckiej spółce.

Pracodawca powierzył nielegalnie wykonywanie pracy 287 cudzoziemcom, w tym 285 obywatelom Ukrainy, a także Mołdawianinowi i Białorusinowi. Większość z nich wykonywała zajęcia bez wymaganego przepisami zezwolenia na pracę, pozostali byli zatrudnieni na innych warunkach, niż w posiadanym zezwoleniu na pracę i pobyt czasowy.

Pracodawcy za popełnienie wykroczeń związanych z nielegalnym powierzaniem pracy cudzoziemcom grozi kara grzywny w wysokości od 1 tys. zł do 30 tys. zł. Wobec cudzoziemców – zapowiedziała przedstawicielka KOSG – zostaną wszczęte postępowania wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, a ich dane zostaną zastrzeżone w bazach danych SG.

Źródło : Onet.pl

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.