Firmy regionu wśród diamentów “Forbesa”

Firmy regionu wśród diamentów “Forbesa”

Po raz kolejny opracowano listę najprężniej rozwijających się firm w Polsce. Przedsiębiorstwa wybrane m.in. przez redakcję czasopisma “Forbes” mogą szczycić się mianem “Diamentu Forbesa 2022”. W zestawieniu znalazły się działalności, które najszybciej rozwijały się w ostatnich trzech latach. Nie zabrakło również czołowych firm z naszego regionu.

Jak zostać diamentem “Forbesa” ?

Wybrane firmy zostały podzielone na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym. Firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, średnie z przychodem od 50 do 250 mln zł, duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.
Zespół firmy Dun & Bradstreet Poland zebrał dane firm, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego za lata 2016–2020. Ostatecznie na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-proc. i większym wzrostem wartości. Z listy usunięto podmioty, wobec których odnotowano ujemną wartość zmiany wyceny przynajmniej w jednym z ostatnich trzech lat lub wartość wyceny nie zachowała charakteru ciągłego wzrostu.

Ostatecznie na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-proc. i większym wzrostem wartości. Z listy usunięto podmioty, wobec których odnotowano ujemną wartość zmiany wyceny lub wartość wyceny nie zachowała charakteru ciągłego wzrostu. Analitycy Dun & Bradstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską, łączącą metodę majątkową i dochodową.

Diamenty z regionu

Wśród nagrodzony nie zabrakło “diamentów” z Małopolski. Pierwsze miejsce w naszym województwie zdobyła firma Columbus Energy – zajmująca się systemami fotowoltaicznymi. Na uwagę w zestawieniu zasługują wysokie lokaty firm : NEWAG SA, Fitech, Olma, Pietras czy Otech.

Automation & Robotics - Fitech
Źródło: www.fitech.pl

Poniżej zestawienie, w którym wysokie lokaty zajęły lokalnych biznesy :


(przychody powyżej 250 mln zł);

  • NEWAG SA (Nowy Sącz) – 11 miejsce;
  • Blachotrapez (Rabka-Zdrój) – 13 miejsce;
  • Wialan Langer i Wiatr (Tarnów) – 19 miejsce;

(przychody pod 50 do 250 mln zł);

  • Fitech (Sucha Beskidzka) – 2 miejsce;
  • Olma Sp.J. (Nowy Sącz) – 3 miejsce;
  • Otech Sp. z o.o. (Gorlice) – 11 miejsce;
  • Gold Drop (Limanowa) – 14 miejsce;
  • MTM Budownictwo (Tarnów) – 17 miejsce;
  • PUK Empol (Tylmanowa) – 18 miejsce;

(przychody od 5 do 50 ml zł);

  • Pietras (Tarnów) – 6 miejsce;

Uwzględniono tylko firmy, które znalazły się w pierwszej “20” zestawienia. Lokalnym “diamentom”, a także pozostałym laureatom serdecznie gratulujemy !.
Cała lista nagrodzonych dostępna jest tutaj.

Źródło :

www.forbes.pl

www.wentylacja.com.pl

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.