HeyEdu – czyli edukacja 2.0

HeyEdu – czyli edukacja 2.0

Nauczanie tematów zamiast nauczania przedmiotów ? Gra komputerowa zamiast tablicy i kredy ? Obecni uczniowie dorastają wśród nowych technologii. Ich tryb nauki, komunikacji jest szybki, może trochę płytki, ale na pewno szerszy niż dawniej. Wiele firm z całego świata głowi się jak połączyć przyjemne z pożytecznym i jak połączyć zabawę z edukacją. Przedstawiamy jeden z polskich start-upów.

Czym jest edukacja 2. 0?

Edukacja 2.0 zakłada wykorzystywanie współczesnych kanałów komunikacyjnych oraz nowej technologii zarówno przez uczniów  jak i nauczycieli, aby poprawić efektywność nauczania. Jest to wspólny wysiłek całego środowiska pedagogicznego, począwszy od władz, a a skończywszy na rodzicach. Niestety, jak na razie projekt ten doczekał się wielkich haseł, gorzej jednak z realizacją.

Przyszłościowa edukacja w oparciu o interaktywność przekazu kładzie ogromny nacisk na samokształcenie. Swoistym wstępem do tej formy nauczania są różnego rodzaju platformy e-learningowe. Te z kolei pełne są wad i często ani w 1 procencie nie zastępują kontaktu z doświadczonym nauczycielem.
Dlatego edukacja 2.0 nie pali mostów, a będzie bardziej hybrydą, wykorzystującą co raz częściej to co aktualnie lubią dzieci (dziś m.in. są to gry wideo).

Ta forma kształcenia pobudza do samodzielnego zdobywania wiedzy i jednocześnie często łączy uczniów i nauczycieli w jej budowaniu. Dzięki nowym narzędziom uczniowie nabywają umiejętności, które będą im potrzebne nie tylko w życiu zawodowym, ale i społecznym. Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwsze poważne reformy edukacji w naszym kraju? Tego nie wiem. Jak zwykle prędzej zobaczymy coś w sektorze prywatnym… i pojawia się światełko w tunelu.

Czym jest HeyEdu ?

HeyEdu to pierwsza na świecie gra RPG, przeznaczona do nauki. Oznacza to, że możesz uczyć się przez działanie, zabawę, interakcje. Jak podają twórcy, projekt jest zgrywalizowanym sposobem na naukę i zdobywaniem nowych poziomów doświadczenia w różnych dziedzinach, takich jak krypto, biznes, inżynieria oprogramowania. Tak więc nawiązując do wstępu naszych rozważań, HeyEdu nastawia się na temat, a nie na przedmiot. Mam coś umieć, doświadczać tego – nie zaś wkuwać i zapominać.

Program zakłada, że będziemy mieli własną szkołę, nauczyciela w kieszeni – dosłownie! W naszych smartfonach. Poprzez interakcję, aplikacja przyswaja nasz styl uczenia się. Dzięki temu, łatwiej i szybciej będziemy przyswajać przede wszystkim ten materiał, który nas interesuje. HeyEdu działa we własnym tempie i jest całkowicie spersonalizowany. Będziesz postępować zgodnie z sekwencją kroków, aby osiągnąć dowolny cel.

Edukacja poprzez doświadczenie – to zapewne jeden z fundamentów edukacji 2.0 i HeyEdu.

Jak dowiadujemy się ze strony HeyEdu, projekt zapewnia nowy sposób e-learningu, który jest bardziej efektywny i angażujący. Uczysz się, wykonując prawdziwe projekty, takie jak firmy i startupy. Są to praktyczne zadania mające na celu zwiększenie Twoich umiejętności, dzięki którym ludzie zauważą Cię jako wykwalifikowanego praktyka.

Póki co platforma jest w fazie testów. Nie możemy mówić jeszcze o rozbudowanej grze edukacyjnej, ale powoli można zauważyć “coś” więcej niż e-learning, miejmy nadzieję, że to “coś” to pierwszy krok w drodze do realnej edukacji 2.0.

Źródło :

www.heyedu.pl

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.