Kalkulator wynagrodzeń w Polskim Ładzie

Kalkulator wynagrodzeń w Polskim Ładzie

Najważniejszą i najbardziej kontrowersyjną propozycją Polskiego Ładu są zmiany w podatkach oraz zmiany w sposobie wyliczania wynagrodzeń pracowników. Od 1 stycznia 2022 roku czeka nas prawdziwa rewolucja. Wiele osób nie ma pewności, w jaki sposób wyliczyć wynagrodzenie pracowników według nowych zasad. Ulga dla klasy średniej to również temat wielu gorących dyskusji. W jaki sposób działy kadr i płac mogą poradzić sobie ze zmianami Polskiego Ładu?

Polski Ład -najważniejsze zmiany

  • podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł
  • kwota wolna uwzględniania będzie także po przekroczeniu I progu podatkowego 
  • podwyższenie I progu podatkowego (17%) – do 120 000 zł
  • brak możliwości odliczania składki zdrowotnej (7,75%) od podatku dochodowego
  • ulga podatkowa dla klasy średniej
  • PIT-0 dla seniorów, rodzin 4+ oraz osób powracających z zagranicy

Kalkulator wynagrodzeń

Symulacja wynagrodzenia, wraz z jego wszystkimi składnikami finansowymi to najlepsza opcja, dzięki której nie musimy “ręcznie” wykonywać skomplikowanych obliczeń. Rozliczanie pracowników zawsze było problematyczne, a po 1 stycznia będzie jeszcze trudniejsze. Kalkulator wynagrodzeń to miejsce, w którym możemy wpisać proponowane miesięczne wynagrodzenie brutto, ulgę dla klasy średniej, pracownicze plany kapitałowe, kwotę zmniejszającą podatek i wiele innych zmiennych. W składnikach wynagrodzenia otrzymamy najważniejsze informacje, takie jak podatek dochodowy, składki na ubezpieczenie społeczne oraz oszacowanie wysokości wynagrodzenia netto.

Program kadrowo-płacowy w chmurze

HRappka to jedyne takie miejsce, w którym zautomatyzujesz wszystkie procesy związane z HR, także te obszaru kadr i płac. W HRappce, bez wychodzenia z domu przeprowadzisz cały proces zatrudnienia pracownika, wystawienia umowy, rozliczenia, wysyłki paczek przelewów, a także wygenerujesz paski wynagrodzeń.

System kadrowo-płacowy to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie chcesz myśleć o tym, w jaki sposób rozliczyć pracownika według nowych zasad. Proces generowania list płac obywa się automatycznie, a w kalkulatorze wynagrodzeń możesz podejrzeć, z czego dokładnie składa się wynagrodzenie pracownika. Zobaczysz, kiedy naliczania jest ulga dla klasy średniej oraz wysokość składek na ubezpieczenia społeczne. Kalkulator wynagrodzeń zakłada również opcje zwolnienia z podatku dla osób młodych (do 26 r. ż.), rodzin 4+, emerytów i rencistów oraz powracających z zagranicy.

Testuj system kadrowo-płacowy przez 2 tygodnie za darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.