Kampania #PomocniVIII

Kampania #PomocniVIII

Dnia 17 czerwca 2021 ruszyła pierwsza edycja kampanii #PoMocniVIII. 
Kampania zorganizowana przez Przedsiębiorstwo Szkoleniowe Roman Bąk z Nowego Sącza skierowana do i dla młodzieży klas VIII szkół podstawowych, którą czekają ważne wakacje – czas poprzedzający wiele zmian – zmiany szkoły, środowiska.

 

Celem akcji było wspomaganie lokalnej młodzieży wiedzą na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz podniesienie poziomu odpowiedzialności jaka spoczywa na nich za bezpieczeństwo własne oraz innych.

Pomysł na zorganizowanie akcji pojawił się w końcem kwietnia tego roku kiedy to po poważnych problemach zdrowotnych i miesięcznym pobycie w szpitalu wracałem do pracy. Czułem potrzebę zrobienia czegoś dobrego dla innych. Na górze obeszli się ze mną bardzo łaskawie – wracałem w dobrej formie do świetnie prosperującego biznesu – pandemia ani moje problemy zdrowotne nie sprawiły aby firma zwolniła tempo – mówi pan Roman

Przedsiębiorstwo PRB na co dzień zajmuje się szkoleniami UDT , pierwszą pomocą i BHP a jego prezes Roman Bąk sam jest ojcem ósmoklasistki oraz dwóch dorosłych synów dlatego codzienna troska o bezpieczeństwo młodzieży jest mu szczególnie znana.

W wybranych losowo szkołach w dniach od 17 do 24 czerwca odbyły się sponsorowane przez Przedsiębiorstwo PRB szkolenia pierwszej pomocy oraz prezentowane były  zagadnienia tematyki bezpieczeństwa młodzieży podczas wakacji.
Szkolenie pierwszej pomocy prowadzone były przez wykwalifikowanego ratownika medycznego, działacza społecznego i organizatora Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Nowym Sączu -Krzysztofa Saczkę. Zajęcia wzbogaciły wykłady przedstawiciela nowosądeckiej komendy policji z oddziału prewencji.

Kino Sokół i Firma Eksil z Nowego Sącza ufundowało bilety do kina dla uczniów, którzy najaktywniej uczestniczyli w szkoleniu.
Wójt Gminy Chełmiec Pan Bernard Stawiarski objął kampanię patronatem honorowym oraz podarował bilety wstępu na pływalnie w Chełmcu.

Studio reklamy BMA zadbało o oprawę graficzną wydarzenia  a całość koordynowała Beata Grabska.

Pan Roman Bąk mówi-  Moim jedynym zmartwieniem związanym z kampanią jest fakt, że wpadłem na to stosunkowo późno, bo temat trzeba zrealizować na czas wakacji – zainteresowanie ze strony szkół było ogromne i planując akcję w przyszłym roku mamy zamiar przynajmniej podwoić liczbę odwiedzonych placówek, ale to zadania na rok następny- dzisiaj cieszymy się z tego co do tej pory osiągnęliśmy  a naszej młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

www.romanbak.pl

Redakcja probiznes, na bieżąco będzie informować o dalszych tego typu akcjach. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.