Kim jest najmłodszy polski przedsiębiorca ?

Kim jest najmłodszy polski przedsiębiorca ?

Ta historia powinna być inspiracją dla każdego młodego człowieka. Kamil Wroński jest najmłodszym studentem w Polsce. W wieku 8 lat dostał się na kierunek Mechatronika, wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej. Aktualnie ma 14 lat i uczy się w pierwszej klasie liceum oraz na Politechnice Lubelskiej. Założył też działalność gospodarczą…

Osiągnięcia pomimo młodego wieku

Jak podaje, w odróżnieniu od Einsteina szybko nauczył się mówić, ma bogaty zasób słów i terminologii technicznej. Cechuje się nad wyraz rozwiniętym logicznym myśleniem i łatwością uczenia się, co zresztą sprawia mu największą przyjemność. 

Wśród dotychczasowych osiągnięć Kamila można wymienić :

  • W październiku 2021 roku ukończył projekt na Politechnice – jego celem było stworzenie sterowania do urządzenia badającego przepływy dwufazowe (mieszaniny gaz-ciecz). Kamil napisał sterowanie w języku C pod mikrokontroler oraz aplikację sterującą w języku Python;
     
  • Stworzył Solar Tracker – urządzenie ustawiające panele słoneczne w stronę słońca, co znacznie zwiększa ich wydajność;
     
  • Doceniła do firma STMicroelectronics – jedna z największych firm technologicznych na świecie. Od ponad roku Kamil ma prywatnego tutora z tej firmy, a także dostęp do wszystkich płytek oraz części wyprodukowanych przez tą firmę. Ma także dostęp do najnowszego oprogramowania.

Najmłodszy przedsiębiorca w kraju

Aktualnie jego głównym oraz największym projektem jest innowacyjny napęd do samochodu elektrycznego. Kamil pracuje nad nim od kilku lat i robi wyraźne postępy. Nagrał filmy na youtube, w których pokazał w jaki sposób używać oprogramowania oraz elementów firmy STMicroelectronics, aby sterować silnikiem elektrycznym BLDC. Jego postępy zostały przez tą firmę docenione i postanowili wspierać młodego naukowca.

Kamil obecnie spotyka się z inwestorami, chcąc rozwijać swój projekt. Chcąc pokazać go światu zamarzył o otwarciu Spółki z o.o. by działać jako startup. I? Jest niepełnoletni. Zgodę na otwarcie przez niego działalności gospodarczej musiał wyrazić więc Sąd Rejonowy w Lublinie sprawdzając jego zdolność do funkcjonowania jako przedsiębiorca. Nie poddał się. Udało się! 5 kwietnia sąd wyraził zgodę i po uprawomocnieniu się wyroku co nastąpi zaraz Kamil stanie się najmłodszym przedsiębiorcą w naszym kraju!

Jeżeli chcesz wesprzeć młodego przedsiębiorcę zapraszamy na Patronite

Źródła:

https://patronite.pl/kamilwronski1

https://makeway.pl/pl/kamil-wronski-panele-sloneczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *