Konferencja dot. cyberbezpieczeństwa w Krynicy- Zdroju

Konferencja dot. cyberbezpieczeństwa w Krynicy- Zdroju

W dniach 1-3 września br. odbędzie się CYBERSEC CEE REGIONS & CITIES 2021 w Krynicy- Zdrój. Jest to jedna z najbardziej wpływowych konferencji w Europie. Jej misją jest wzmocnienie i podkreślenie potencjału współpracy międzyregionalnej oraz możliwości regionalnych Europy Środkowo-Wschodniej m.in. poprzez wspieranie rozwoju nowych technologii, partnerstwo i wspólną politykę bezpieczeństwa cybernetycznego.

Regiony Europy w imię cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od realnego partnerstwa publiczno-prywatnego. To właśnie tak należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach. Dlatego powstał CYBERSEC CEE Regions & Cities, a więc Krynica Goes Digital.
CYBERSEC CEE Regions & Cities 2021 będzie podążać za motywem przewodnim: „W kierunku cyfrowego świata opartego na wartościach”.

Nakierowuje ono dyskusje na temat wartości związanych z nowymi technologiami i odpowiedzialności w cyfrowym świecie. To zagadnienie, w związku z coraz większą skalą i skutkami wrogich zachowań w cyberprzestrzeni, jest w ostatnich dniach i tygodniach przedmiotem politycznej troski ze strony Sojuszu Transatlantyckiego, Komisji Europejskiej oraz agencji zajmujących się cyberbezpieczeństwem w wielu krajach

– tłumaczy Izabela Albrycht, przewodnicząca Komitetu Programowego Forum CYBERSEC.

Województwo Małopolskie, jako Główny Partner Instytucjonalny, w jego ramach wspólnie z organizatorami z Instytutu Kościuszki chce zrealizować zobowiązanie do wspierania odpowiedzialnego i skoncentrowanego na człowieku ekosystemu cyfrowego.
CYBERSEC CEE Regions & Cities 2021 odbędzie się 1-3 września 2021 roku w Krynicy-Zdroju.

W czasie konferencji zaprezentowane zostaną 4 ścieżki tematyczne:

-Cyfrowa Przestrzeń;
-Cyfrowe Trójmorze;
-Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej (PL);
-Krynica Goes Digital.

Źródło

https://www.malopolska.pl/marka-malopolska/projekty-partnerskie/gospodarka/cybersec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.