Polska wśród najgorszych krajów do prowadzenia biznesu. Winny Polski Ład

Polska wśród najgorszych krajów do prowadzenia biznesu. Winny Polski Ład

Polska wśród najgorszych krajów do prowadzenia biznesu. Winny Polski Ład!

 

Polska jest na 10. miejscu na świecie i na 4. w Europie na niechlubnej liście państw, w których najtrudniej działać przedsiębiorcom – pisze środowy “Puls Biznesu”, powołując się na raport TMF Group.

“Wśród 77 krajów odpowiadających za 92 proc. światowego PKB i 95 proc. inwestycji zagranicznych zajmujemy niechlubne 10. miejsce (drugi rok z rzędu) pod względem złożoności przepisów regulujących prowadzenie biznesu” – podaje dziennik.

Gazeta pisze, że za słaby wynik Polski odpowiada Polski Ład, który gruntownie przebudował system podatkowy.

“Zmienił nie tylko przepisy podatkowe dotyczące korporacji, przedsiębiorców i pracowników, ale także sposób naliczania wynagrodzeń, z czym firmy miały ogromne problemy ze względu na niejasne wytyczne przekazane na krótko przed wejściem nowych regulacji w życie” – czytamy w “PB”.

Cytowana przez dziennik dyrektor TMF Group na obszar Europy Środkowej i Wschodniej Joanna Romańczuk zwraca uwagę, że przepisy prawa pracy w Polsce już wcześniej były skomplikowane, a wprowadzenie w styczniu tego roku Polskiego Ładu zagmatwało je jeszcze bardziej.

“To kosztowne wyzwanie dla zagranicznych inwestorów, którzy cenią sobie przejrzystość i prostotę regulacyjną” – zaznacza.

Dodano, że wpływ na zainteresowanie inwestycjami w Polsce mają zapewne również wyraźne dążenia przedstawicieli rządu do skupiania wielu aktywów w rękach państwa.

“PB” zwraca uwagę, że w Europie trudniej niż nad Wisłą prowadzi się biznes we Francji, Grecji i we Włoszech. Z kolei Francja płaci za przepisy korzystne dla pracowników oraz wprowadzone
w trakcie pandemii COVID-19 rozwiązania, które wspierały firmy, ale jeszcze bardziej komplikowały przepisy.

 

Źródło:businessinsider.com.pl/biznes

 Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

 


 

#biznes #prowadzenie firmy w Polsce #polski ład

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.