Probiznes wspiera mapę krakowskich rzemieślników

Probiznes wspiera mapę krakowskich rzemieślników

Od początku istnienia portalu stawiamy na średnich, małych i mikro przedsiębiorców z regionu. To właśnie lokalni rzemieślnicy wspierają nasz rynek nie tylko od strony biznesowej, ale także kulturowej i obyczajowej.
Cieszy
nas fakt powstania bogatej bazy, w której można znaleźć między innymi punkty krawieckie, szewskie, miejsca oprawy obrazów, tapicerów, kaletników, cholewkarzy, czy też punkty gastronomiczne.

Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie

Festiwal, który gromadzi wielu przedsiębiorców z naszych terenów, od czterech lat proponuje szereg inicjatyw związanych z szeroko rozumianym dizajnem. Towarsztaty i spotkania, które przyciągają liczne grono projektantów, twórców, artystów, rzemieślników, producentów i wiele osób zainteresowanych dizajnem. Takie jak pofestiwalowa mapa krakowskich rzemieślników, twórców i lokalnych przedsiębiorców.

Krakowski festiwal „Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie” pokazuje trendy w różnych dziedzinach życia związane ze sztuką, rzemiosłem i projektowaniem, realizuje misję edukacyjną w serii warsztatów i spotkań adresowanych do różnych grup wiekowych, a także pokazuje różne formy krakowskiej kreatywności. To jednocześnie możliwość pokazania ważnej roli inicjatyw i idei związanych z dizjanem w ofercie kulturalnej miasta oraz szansa na szerszą promocję tych przedsięwzięć. W tegorocznej edycji „Sztuki do rzeczy” wzięło udział ponad 20 partnerów, którzy zorganizowali 60 różnych wydarzeń. Ponad 15 tys. osób wzięło w nich udział w formule stacjonarnej, a znacznie więcej dołączyło online.

Dla kogo i przez kogo

Do współpracy przy tworzeniu mapy zostali zaproszeni mieszkańcy Krakowa. Proponowali oni miejsca zlokalizowane w różnych częściach miasta, które warto uwzględnić w takim zestawieniu. Odzew krakowian przeszedł najśmielsze oczekiwania realizatorów projektu. W ten sposób powstała bogata baza, w której można znaleźć między innymi punkty krawieckie, szewskie, miejsca oprawy obrazów, tapicerów, kaletników, cholewkarzy czy też punkty gastronomiczne.

Mapa jest dostępna pod adresem: fomkrakow.pl/mapa-rzemieslnikowWarto pamiętać, że mapa jest cały czas aktualizowana.

Wszystkim miłośnikom dizajnu i rzemieślniczych produktów przypominamy, że tegoroczną edycję festiwalu „Sztuka do rzeczy. Design w Krakowie” wieńczy zimowa odsłona KIERMASHu, czyli największych w Małopolsce targów mody niezależnej i designu użytkowego. Odbędą się one 18 i 19 grudnia w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca 15.

Podobne mapy u Nas ?

Rzecz jasna małopolska to nie tylko Kraków. Tego typu mapy można stworzyć w Nowym Sączu, Gorlicach, Tarnowie, Limanowej i innych miastach regionu. Mieszkańcy na pewno pomogliby w zestawieniu i zlokalizowaniu ciekawy miejsc na mapie rzemieślniczej każdej z miejscowości.

Trzymamy kciuki

Źródło:

https://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/pozostale/2537-mapa-krakowskich-rzemieslnikow

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.