Sprzedam portal, domenę… Czy można na tym zarobić ?

Sprzedam portal, domenę… Czy można na tym zarobić ?

Regionalne serwisy i adresy do sprzedaży

Analizując regionalny rynek online, możemy natrafić na liczne ogłoszenia dotyczące sprzedaży serwisów, portali, stron oraz domen internetowych. Nie są to jednak reklamy usług z szerokorozumianej branży IT. Mowa o funkcjonujących już stronach firmowych czy sklepach. Ceny wahające się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych oraz szczegółowe bądź szczątkowe informacje dot. potencjalnej inwestycji. Jak to jest u Nas ?

Turystyka kanapowa – czyli zamiana domów

Spoglądając na ogłoszenia w Nowym Sączu natrafimy na tego rodzaju treści :

Sprzedam gotowy do uruchomienia portal. Konieczny do opracowania regulamin i polityka prywatności. Portal działa na zasadzie kojarzenia chętnych osób do goszczenia siebie nawzajem w swoich miejscach zamieszkania, nawiązywania przyjaźni. Możliwość rozbudowy o inne wersje językowe. Portal posiada nieograniczony potencjał.

Cena: do uzgodnienia 8 tys.

źródło: https://www.biznesoferty.pl/idoferty,124125.html

Przedstawiony projekt jest właściwie dopięty na ostatni guzik, a jedyne co nam pozostaje to sprawy kosmetyczne. Zostajemy także poinformowani o nieograniczonym potencjale i kluczowej bądź co bądź sprawie. Strona nie jest dostosowana w inne wersje językowe. Oznacza to, że na wstępie jesteśmy ograniczeni do turystyki lokalnej, bądź krajowej, tutaj czekają na nas koszty.
Pomysł rzeczywiście jest ciekawy, ale na pewno nie nowy. “Turystyka kanapowa”, a więc coś co zostało już nazwane i ma nawet swoją definicję w Wikipedii.
Szybko analizujemy lokalny rynek i… http://www.krynica-zdroj.pl/pl/511/1393/turystyka-kanapowa-%E2%80%93-zglos-sie-juz-dzis-.html – możemy wymienić nasze przytulne mieszkanie na lokal w Krynicy Morskiej, łatwe prawda ?

Więc czy warto zainwestować 8 tysięcy do wykupienia tego projektu? Jeżeli macie pomysł jak to rozwinąć to jest to uczciwa cena. Jednak, gdy nie jesteście rozeznani w temacie, czekają Was dodatkowe koszty i być może… brak zainteresowania.

Ziołolecznictwo online

Szybko przenosimy się na wschodnią część naszego regionu, a więc do Krosna. Tutaj znajdziemy ogłoszenie o następującej treści :

Sprzedam domenę internetową: w*****************l z działającym portalem o tematyce fitoterapii i ziołolecznictwie. Możliwość kupienia z opłaconym serwerem lub do przeniesienia na inny serwer. Wszelkie propozycje mile widziane! Cena do uzgodnienia…

Sugerowana cena: 1600 zł

Żródło : https://sprzedajemy.pl/ziololecznictwo-domena-z-portalem-krosno-2-4a1708-nr64907922

Mamy tutaj bardzo atrakcyjną cenę za portal o popularnej obecnie tematyce. Na produkty bio, zdrowe odżywianie się rynek jeszcze jest otwarty. Biorąc pod uwagę modyfikację wystawionego portalu, niewielką stopę ryzyka – osoby, które ta tematyka interesuje powinny być zainteresowane.
Sprzedawany jest nam tutaj czas, który możemy zaoszczędzić przy tworzeniu tego typu strony internetowej.


Portal ma prostą, ale niestety i starą odsłonę. Przy odpowiednim liftingu i dobrym pomyśle może być to ciekawa inwestycja. A Wy jak sądzicie ?

Za konkrety trzeba zapłacić ?

Jak to często bywa, za jakość musimy dobrze zapłacić. Podobnie jest serwisami internetowymi. Podstawowa zasada to znać dobrze rynek oraz to kto może być naszym potencjalnym klientem. Dopiero wtedy zabieramy się za inwestowanie.
Nadal przyszłością jest rynek e-commerce, jednak za np. profesjonalny portal kurierski musimy zapłacić ok. 30 tysięcy. Przykład poniżej :

SPRZEDAM PORTAL SERWIS KURIERSKI

Źródło : https://allegro.pl/oferta/sprzedam-portal-serwis-kurierski-10682487613

Probiznes – wspieramy lokalny biznes !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.