Tarnowska fundacja PRODRIVER zaprasza do współpracy

Tarnowska fundacja PRODRIVER zaprasza do współpracy

Celem głównym tarnowskiej Fundacji jest realizowanie działań służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby swoimi działaniami poszerzyć świadomość obywateli z zakresu tzw. BRD. Od blisko 7 lat współpracujemy z służbami mundurowymi, organizacjami pozarządowymi, samorządami, przedsiębiorcami, specjalistami w dziedzinie medycyny, psychologii i innymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa na małopolskich drogach. Jeśli chcesz, możesz pomagać razem z Nami…

– „Promowaniem bezpiecznej jazdy zajmuję się od 2011 r. Wtedy to zainicjowałem projekt społeczny „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” ukierunkowany na edukowanie i zachęcanie młodych kierowców do świadomego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Aby zachęcać młodzież do bezpiecznej jazdy i podnoszenia swoich umiejętności za kierownicą w moich projektach łączę wymiar dydaktyczny z wyjątkowymi i atrakcyjnymi nagrodami – co ważne, zupełnie darmowo dla wszystkich uczestników. Stąd pomysł na organizowanie spektakularnych pokazów łączących motorsport oraz symulacje wypadków drogowych z udziałem kaskaderów i służb ratowniczych, a także przeprowadzenia konkursów, w których bezpiecznie jeżdżący kierowcy mogą wygrywać wyjazdy na wyścigi Formuły 1, Jazdy i Spotkania z Mistrzami, wyjazdy na tor wyścigowy czy darmowe karnety na gokarty. Zainicjowano też akcję „Zaprzyjaźnij się z alkomatem” i „Sieć Lokali Przyjaznych Kierowcom”, a także opracowano Multimedialne Mapy Niebezpiecznych Miejsc dla Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza. Projekt ten został zaliczony do grona 10 najlepszych inicjatyw społecznych w konkursie FIO organizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wśród 1500 propozycji z całej Polski.

Z uwagi na duże zainteresowanie tym pomysłem wśród kierowców powyżej 25 roku życia, w 2013 r. wdrożyłem podobną inicjatywę o nazwie „PRO DRIVER 25+”: w ramach tej kampanii nagradzamy tych, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami dając im możliwość odbycia profesjonalnych kursów dla kierowców – zdobycia specjalistycznych umiejętności panowania nad pojazdem w każdych warunkach i czerpania radości z efektywnej i bezpiecznej jazdy ucząc się od najlepszych – rajdowych i wyścigowych Mistrzów Polski oraz dyplomowanych instruktorów doskonalenia technik jazdy. Uczestnicy kursu stają się ambasadorami bezpiecznej jazdy – elitarną grupą świetnie wyszkolonych kierowców, do której może dołączyć każdy, kto przestrzega przepisów ruchu drogowego. A nagrody główne to m.in. spotkania z Mistrzami Kierownicy na torze wyścigowym. Źródłem sukcesu obu inicjatyw jest nawiązywanie współpracy ze ścisłą czołówką polskiego motorsportu. Do realizacji obu kampanii, w postaci wsparcia wizerunkowego czy spotkań  z uczestnikami lub jazdami na torze wyścigowym przyłączyli się tak utytułowani i znani kierowcy jak: Rafał Sonik, Leszek Kuzaj, Michał Kościuszko, Adam Gładysz, Wojtek Chuchała, Maciek Steinhof, Monika Jaworska i inni. I co bardzo cieszy – grono to z roku na rok się rozszerza. Do tego dochodzi bardzo mocne partnerstwo – Policja i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z największych miast Małopolski (Tarnów, Kraków, Nowy Sącz) i współpraca z fachowcami od BRD, gwarantujące wysoki poziom merytoryczny i nieodzowną pomoc organizacyjną oraz patronat ze strony ITS, PZM oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Małopolsce.

W uznaniu oryginalności, innowacyjności i skuteczności obu kampanii wśród kilku tysięcy inicjatyw realizowanych w 2013 r. w całej Europie w tematyce BRD projekty pt. „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” oraz „Pro Driver” zostały zaliczone do elitarnego grona kilku wzorcowych „best practices” przez Europejską Kartę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – czołową europejską instytucję BRD przy Komisji Europejskiej, przez co projekty te są znane nie tylko w Polsce ale i na gruncie międzynarodowym.

Wiosną 2014 r. zdecydowałem się założyć Fundację PRODRIVER aby móc jeszcze skuteczniej skupić się na realizowaniu celów związanych z promowaniem bezpieczeństwa na drodze w Polsce i za granicą. 

Robert Barys, pomysłodawca i koordynator projektów „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” oraz „Pro Driver 25+””. 

Zapraszamy do kontaktu: www.prodriver.org

Netografia:

www.prodriver.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.