Trasa Brzesko- Nowy Sącz. Szansa dla regionalnego biznesu

Trasa Brzesko- Nowy Sącz. Szansa dla regionalnego biznesu

Nasz region od dekad jest odcięty od głównych szlaków komunikacyjnych południowej Polski. Teraz ma się to zmienić, a Marszałek Małopolski spotkał się w tej sprawie z włodarzami Czchowa oraz Gnojnika. Tematem rozmów była budowa drogi krajowej 75 Brzesko – Nowy Sącz.

Najpierw decyzje środowiskowe, następnie rozpoczęcie pracy ?

We wrześniu br. został złożony wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji. Ten dokument otworzy możliwość rozpoczęcia prac budowlanych. Jednocześnie trwa debata z włodarzami gmin, przez które ma przebiegać nowa droga. Rozmowy trwają nieustannie, stąd moja dzisiejsza obecność na Sądecczyźnie. Mam nadzieję, że spokojny dialog doprowadzi do realizacji optymalnego wariantu trasy i m.in. dzięki temu nowo powstała droga usprawni transport i komunikację –

mówi marszałek Witold Kozłowski.

Początek odcinka nawiązywać będzie do drugiego etapu drogi łącznikowej tworzącej południowo – zachodnią obwodnicę Brzeska. Koniec projektowanego odcinka przewiduje się w rejonie ronda na DK 28 – skrzyżowanie obwodnicy Północnej Nowego Sącza i ul. Tarnowskiej.

W rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zarezerwowano na budowę drogi niemal 3,2 mld zł. Budowa łącząca południową Małopolskę z komunikacyjną resztą kraju przyczynić się może do rozwoju gospodarczego naszego regionu, ale przede wszystkim da drugi oddech firmom i instytucjom konkurującym nie tylko na krajowym, ale i zagranicznym rynku.

Źródło:

Postępowanie środowiskowe rozpoczęte

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.