Workation – nowy trend w branży turystycznej

Workation – nowy trend w branży turystycznej

Epidemia koronawirusa zmieniła niemal wszystko – styl życia, pracy, podróżowania. Korporacje przeszły na pracę zdalną i niewiele z nich każe pracownikom wracać do biur w pełnym wymiarze godzin. Ludzie przywykli do home office i swobody, jaką ta forma pracy daje.
To także przyczyniło się do znacznego wzrostu trendu związanego z wyjazdami na workation.

Czym jest workation ?

Workation to słowo, które powstało z połączenia dwóch angielskich słów work (praca) i vacation (wczasy). W języku polskim można spotkać tłumaczenie tego pojęcia na pracowakacje, czy pracowczasy.

W związku z możliwością pracy zdalnej, często z dowolnego miejsca w Polsce lub nawet na świecie, coraz więcej osób wybiera kilkumiesięczny wyjazd połączony z pracą przy komputerze zamiast dwutygodniowego urlopu. Dzięki temu dłużej mogą cieszyć się pięknym krajobrazem, atrakcjami turystycznymi, czy czystym powietrzem.

https://focusonbusiness.eu/pl/userfiles/image/aktualnosci/2021/11_listopad/14/workation-wykres.png

Workation staje się też kierunkiem, w którym zmierza branża turystyczna.

Aby ułatwić programistom, copywriterom, grafikom i innym pracownikom zdalnym wyjazd na wymarzone workation, stworzyliśmy start-up tripoffice

Tripoffice to nowy typ apartamentów wakacyjnych przystosowanych do pracy zdalnej. Każdy apartament tripoffice ma w standardzie wyposażenia:

  • Ergonomiczne biurko z regulacją wysokości,
  • Ergonomiczny fotel biurowy,
  • Szybkie połączenie Internetowe potwierdzone testem prędkości łącza.
Przykładowe biuro, służące nam w trakcie workation

Jak wybrać się na workation ?

Pierwsze apartamenty można już rezerwować na platformie tripoffice. Każdy z nich można też obejrzeć na profesjonalnych zdjęciach 360 wysokiej jakości. Zależy nam, aby osoby planujące kilkumiesięczne workation mogły dokładnie obejrzeć, w jakim apartamencie będą mieszkać.

Działania rozpoczynamy w Kołobrzegu i okolicy, jednak plany są dużo ambitniejsze. Już teraz pracujemy nad rozwojem w innych ciekawych lokalizacjach w Polsce, w tym w południowej części kraju na terenie górskich miejscowości turystycznych. Chcemy też wyjść poza granice kraju. Platforma tripoffice tłumaczona właśnie jest na język angielski, hiszpański i niemiecki. Na początku przyszłego roku kilka apartamentów w standardzie tripoffice pojawi się w Hiszpanii na Costa Blanca.

Jeśli pomysł Was zainteresował, zapraszamy do grupy na Facebooku Workation – Polska, do śledzenia tripoffice na Facebooku i Instagramie. Już niedługo każdy będzie mógł komfortowo pracować z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie.

Szczegóły na www.tripoffice.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.