Program Women TechEU – zdobądź 75 tysięcy euro

Program Women TechEU – zdobądź 75 tysięcy euro

Trwa nabór do programu Women TechEU, jest to nowy unijny program wspierający start-upy z branży zaawansowanych technologii, które są prowadzone przez kobiety. Program oferuje wsparcie finansowe w wysokości 75 tys. euro oraz coaching i mentoring w ramach programu Women Leadership Programme. Nabór wniosków trwa do 10 listopada 2021.

Czym jest Women TechEU ?

Women TechEU ma wyrównywać różnice płci, wspierając kierowane przez kobiety start-upy z branży zaawansowanych technologii na wczesnym, najbardziej ryzykownym etapie. Program będzie oferował wsparcie finansowe w wysokości 75 tys. euro oraz wysokiej jakości coaching i mentoring w ramach programu Women Leadership Programme. Główny program EIC – Akcelerator jest również skierowany do start-upów kierowanych przez kobiety, ale nowy program Women TechEU zapewnia wsparcie na wcześniejszym etapie tworzenia firm, aby zwiększyć liczbę kobiet zakładających własne start-upy.

W ramach pierwszego pilotażowego zaproszenia do składania wniosków w ramach Women TechEU zostanie sfinansowanych do 50 obiecujących start-upów z sektora deep tech z państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych. 

Co to jest deep tech ?

Tego rodzaju firma: 

  • rozwiązuje skomplikowane wyzwanie technologiczne, inżynieryjne lub naukowe;  
  • nie kopiuje istniejących rozwiązań; 
  • nie jest po prostu tradycyjnym biznesem przeniesionym do świata technologii;  
  • tworzy przełomowe rozwiązania technologiczne, które jest trudne do odtworzenia. 

W kontekście biznesowym deep techy mają za to możliwość wprowadzenia znaczącej zmiany. W związku z tym ich rozwiązania potrzebują dużego kapitału, a ich wprowadzenie na rynek wymaga czasu. Wprowadzenie rozwiązania deep tech cechuje się więc dużym ryzykiem. 

Firmy tworzące rozwiązania z dziedziny głębokich technologii zazwyczaj związane są z branżami AI i machine learning, syntezy mowy, zaawansowanej produkcji, robotyki, fotoniki, elektroniki, rozwiązań materiałowych, blockchain, biotechnologii i technologii kwantowych, natomiast często łączą w sobie rozwiązania z różnych dziedzin. 

Gdzie składać wnioski ?

Kandydatki muszą być założycielkami lub współzałożycielkami start-upu deep tech i zajmować najwyższe stanowisko kierownicze (CEO, CTO lub równoważne) w firmie. Firma musi być zarejestrowana w państwie członkowskim UE lub kraju stowarzyszonym przez co najmniej sześć miesięcy przed momentem złożenia wniosku. 

Nabór wniosków trwa do 10 listopada 2021 r.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Krajowym Punktem Kontaktowym: https://www.kpk.gov.pl/

Źródło :

https://een.siph.com.pl/2021/08/12/trwa-nabor-do-programu-women-techeu-wspierajacego-kobiety-w-branzy-deep-tech/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *